ЦСКА - София приключи в битката за титлата, "червените" кръгла нула и срещу Ботев Пд

Пропадането на ЦСКА - София в efbet Лига продължава, след като "червените" загубиха с 0:2 гостуването си на Ботев (Пловдив) в мач от 24-ия кръгна първенството.

Самюел Супрайен откри резултата в 24-ата минута, а в 29-ата Тодор Неделев удвои.

Това бе трети пореден шампионатен двубой за футболистите на Стойчо Младенов, в който те не печелят и не отбелязват гол и вече са на девет точки от лидера Лудогорец. В предишните два кръга ЦСКА - София направи нулеви равенства с Левски и Царско село.

28 Ботев (Пловдив) - ЦСКА - София

Наставникът на гостите Стойчо Младенов не можеше да разчита за тази среща на две от своите звезди - Георги Йомов и Греъм Кери, а доста игрови минути получиха новите попълнения Гарсес и Морено.

Първата по-интересна ситуация дойде в 13-ата минута, когато Бароан овладя дълъг пас на Неделев и стреля от малък ъгъл, но Матей се хвърли на шпагат и успя да играе с топката. Действията на защитника се оказаха достатъчни, за да предотвратят опасността и Бусато улови без проблем. Капитанът на червените обаче получи контузия и бе заменен от младия Петров.

В 18-ата минута Кайседо пресира Аргилашки и за момент му отне топката, но секунди по-късно стражът на домакините поправи грешката си и я улови. Сто и двадесет секунди по-късно Мухар шутира покрай гредата.

Ботев отговори с опасен пробив на Конате, който бе спрян от Кох. Защитникът изчисти в корнер, а след неговото изпълнение се завихри меле в малкото наказателно, но в крайна сметка Бусато улови.

Така се стигна до 24-ата минута, в която Ботев спечели корнер. Неделев центрира и непокритият Супрайен вкара след фронтален удар с глава от пет метра.

Пет минути по-късно Ботев реализира втори гол. Негов автор стана Неделев, който се разписа след класен фалцов шут от двайсетина метра с левия крак, попаднал в долния десен ъгъл на Бусато.

В 35-ата минута червените получиха много добра възможност да върнат едно попадение след груба грешка в домакинската отбрана, но Вилдсхут стреля при липса на вратар в гърба на Генев, който се намираше на голлинията. В тази ситуация съдията гледа и ВАР в продължение на три минути за евентуално нарушение срещу Гарсес при шпагат на защитник в жълто-черно, но Давидов прецени, че и двамата футболисти са играли с топката, след което посочи корнера.

Пет минути след почивката Неделев пробва удар от почти нулев ъгъл, а Бусато го изби. Гостите отговориха с шут на Мазику извън границата на големия пеналт, който профуча над напречната греда. В 54-ата минута и Петров пробва да отбележи, след като се извиси над всички при центриране от корнер, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на Аргилашки. Само 180 секунди по-късно Гарсес пропусна изгодно положение, когато остана непокрит след подаване от ъглов удар, но шутът му от десетина метра излезе над вратата.

В 72-ата минута червената отбрана допусна още една груба колективна грешка, след която като по чудо не доведе до трети гол, тъй като сантиметри не достигнаха на Бароан да засече топката с глава в празната врата. Десет минути по-късно канарчетата организираха една от малкото си атаки през второто полувреме, която завърши с удар на Минков в аут.

В 85-ата минута Брахими направи "двойно" със свой съотборник в наказателното поле на червените и стреля покрай Бусато, но на сантиметри от дясната греда в аут.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 2:0

1:0 Супрайен 24
2:0 Тодор Неделев 29

БОТЕВ ПД: 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мартенс, 8. Неделев, 10. Току, 11. Бароан, 15. Ето’о, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Пунчец

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 3. Телес, 21. Юга, 24. Мухар, 30. Вилдсхут, 27. Гарсес, 9. Кайседо

Снимки: Борислав Трошев